Z nami schudniesz

Ścieżka kariery w celu wykonywania zawodu osteopaty

Zawód osteopaty w ciągu ostatnich lat coraz bardziej zyskuje na popularności. Specjalista w tej dziedzinie jest w stanie całościowo i holistycznie odnieść się do przypadłości pacjenta oraz wskazać odpowiednie drogi leczenia oraz profilaktyki. Z uwagi na to, że na rynku potrzeba coraz więcej tego typu specjalistów, studia osteopatyczne są rozważane przez licznych absolwentów. Co zrobić aby zostać osteopatą?

Kim jest osteopata i na czym polega jego praca?

Mianem osteopaty określany jest specjalista, którego podstawowym zadaniem zawodowym jest manualne leczenie rozmaitych schorzeń i dolegliwości. Sama osteopatia stanowi jedną z dziedzin medycyny niekonwencjonalnej, która polega przede wszystkim na przeprowadzeniu u pacjenta odpowiednio dobranej i dopasowanej terapii manualnej.

Co ważne, metody wykorzystywane w osetopatii jako dziedzinie naukowej opierają się przede wszystkim na kompleksowej znajomości anatomii ludzkiego ciała oraz jego fizjologii. Ważna jest także specjalistyczna wiedza na temat biomechaniki układu mięśniowego oraz kostnego. Zadaniem doświadczonego osteopaty jest wykorzystywanie odpowiednich technik maualnych, które mają pobudzić organizm do samoregeneracji. Z tego też tytułu uważa się, że naczelną dewizą osteopatii jest możliwość przeprowadzenia przez organizm ludzki samodzielnie procesów naprawczych a osteopatia ma tylko te procesy rozpocząć i wspomóc.

Jak zostać osteopatą?

Warto wiedzieć, że osteopatą nie może zostać każdy a w celu uzyskania tego tytułu należy przejść określoną ścieżkę dydaktyczną popartą także praktykami. W celu zastania osteopatą należy:

– ukończyć studia na kierunku lekarskim lub fizjoterapii,

– ukończyć studia osteopatyczne, które z reguły trwają od 4 do 5 lat,

– zdać egzamin kliniczny.

Tym samym uzyskuje się tytuł osteopaty. Możliwość kształcenia na studiach podyplomowych z zakresu osteopatii zyskują także studenci co najmniej 4 roku kierunku lekarskiego lub fizjoterapii a taką możliwość oferuje https://ficomum.org/osteopatia-studia-podyplomowe/.

Kształcenie na kierunku osteopatii jakie oferuje Fico-MUM pozwala na kompleksowe zdobycie wiedzy oraz wszystkich niezbędnych umiejętności do wykonywania zawodu w przyszłości. Zakres kształcenia opiera się nie tylko na zajęciach dydaktycznych, bowiem przez większość czasu student odbywa praktyki zawodowe podczas których nabywa niezbędne doświadczenie. Kształcenie przyszłego osteopaty opiera się przede wszystkim na poznaniu nie tylko anatomii człowieka ale zasad współdziałania narządów oraz ich wzajemnego oddziaływania na siebie. Studia podyplomowe oferowane przez FICO Osteopathy Academy podlegają przepisom Ustawy o Szkolnictwie Wyższym dzięki czemu każdy absolwent kierunku otrzymuje Państwowe Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych oraz  Diploma in Osteopathy, które uprawnia go do wykonywania zawodu.

Wybór odpowiedniej szkoły osteopatycznej jest kluczowy jeśli chodzi o powodzenie w przyszłym życiu zawodowym. Warto zwrócić uwagę nie tylko na renomę uczelni ale także na doświadczenie kadry oraz oferowany przez uczelnię program szkoleniowy.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *